Ürün Kullanımı

Ürün Kullanımı Hakkında

 • Maket Bıçağı Nedir?

  Maket bıçağı veya halk arasında bilinen adıyla falçata,metal veya plastik bir koruma sürgüsü içerisinde ileri geri hareket eden ve kilitleme mekanizması ile sabitlenebilen tek tarafı keskin bıçaktır.

 • Maket Bıçağı Kullanım Alanları Nelerdir?

  Maket bıçağının başlıca kullanım alanları fabrikalar, inşaat projeleri, okullar ve ofislerdir. Maket bıçağı sayesinde kesimi zor olan yüzeylerde kolayca ve güvenle istediğiniz şekilde kesim yapabilirsiniz.

 • Maket Bıçağı Fiyatları Nelerdir?

  Maket bıçağı günlük hayatımzı kolaylaştıran önemli bir araçtır. Maket bıçakları süper marketlerde, yapı marketlerinde ve kırtasiyelerde kolayca bulunabilir. Maket bıçaklarının fiyatları gövdesinin yapı malzemesi, bıçağın boyutu, bıçağın yapısı gibi faktörlere bağlı olarak değişebilmektedir. Maket bıçağı fiyatı almak için bizimle iletişime geçin.

 • Maket Bıçağı Kullanılırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Maket bıçağı, bıçağının keskinliğinden dolayı kullanımı riskli bir alettir. Maket bıçağı kullanırken odaklanmanızı bozacak durunmlardan uzak durmalı ve bıçağı tutmanızı zorlaştıran her türlü kayganlık ve ıslaklıktan kaçınmalısınız. Maket bıçağı kullanırken kesilme direnci yüksek iş eldiveni kullanılmalıdır. Maket bıçağı kullanırken bıçağın yapı malezemesine, bıçağın keskinliğine ve kesim yaparken açılan ucun kısa olmasına dikkat edilmelidir.

 • Maket Bıçağı Hangi Malzemeden Yapılmıştır?

  Maket bıçaklarının gövdesi tercihe bağlı olarak plastik veya metalden yapılabilmektedir. Kullanım amacına ve kişisel beğenilere göre plastik veta metal gövdeli maket bıçaklarını tercih edebilirsiniz. Maket bıçağı uçlarının ise temel malzemesi çeliktir. Maket bıçağı uçlarının kullanım amacına göre uzunluk, kalınlık ve genişliği değişmektedir.

 • Maket Bıçaklarında En Doğru Seçim Ne Olmalıdır?

  Maket bıçakları kullanım alanlarına göre Klipsli, Güvenlikli ve Halıcı Tipi olarak üç sınıfa ayrılmaktadır. Kullanım amacınıza uygun olarak bu maket bıçaklarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.